Poczytaj książkę w tramwaju

Książkę da się czytać zawsze i wszędzie, nawet w komunikacji miejskiej. Udowodnimy to już w najbliższy czwartek, gdy Tramwaj Zwany Zaczytaniem wyruszy na ulice Szczecina.

Zabytkowy tramwaj typu N wyruszy w podróż w czwartek 28 czerwca. Już teraz Spółka Tramwaje Szczecińskie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców na wyjątkowy, darmowy kurs. Tego dnia, niezwykłym tramwajem bez biletu można będzie przemierzyć trasę od ul. Dworcowej, przez Bramę Portową, Plac Kościuszki, ulicę Bohaterów Warszawy, Plac Gałczyńskiego, aleję Wojska Polskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła, Plac Żołnierza Polskiego, znów Bramę Portową i przez ulicę Wyszyńskiego z powrotem do Dworcowej.

Podczas przejazdu odbywać się będzie głośne czytanie fragmentów wybranych książek, a czytać będą znani szczecinianie, autorzy i aktorzy, członkowie koła teatralno-recytatorskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Będzie też możliwość wzięcia autografu i zadania pytania ulubionemu autorowi.

Każdy pasażer będzie mógł wziąć za darmo jedną, dowolnie wybraną przez siebie książkę, dostępną w tramwaju. Jeśli uzyska na niej okolicznościową pieczątkę, stanie się ona biletem wstępu do Trafostacji Sztuki oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Trafostacja Sztuki zaprasza z tym nietypowym biletem na jedną wybraną wystawę. Muzeum Techniki i Komunikacji można z nią zwiedzać wielokrotnie, a nawet przekazać kolejnej osobie do przeczytania i wykorzystania. Oferta w obu instytucjach ważna jest do końca roku.

Na przystanku przy pl. Grunwaldzkim na szczecinian będzie czekał zabytkowy pojazd z kolekcji Muzeum Techniki (będzie to żuk strażacki), przy nim będą też stoiska z książkami oraz materiałami promocyjnymi miejskich instytucji kultury.

Zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publiczne przyjęli Małgorzata Duda, Artur Justyński, Marek Stelar, Barbara Stenka, Tomasz Wieczorek, Monika i Janusz Wilczyńscy, Małgorzata Narożna z kluboksięgarni FiKa

Wypatrujcie Tramwaju Zwanego Zaczytaniem na śródmiejskiej trasie i wybierzcie się z nami na darmową przejażdżkę w magiczny świat literatury. Przez cały dzień będziemy jeździć ulicami naszego miasta! Proponujemy szczecinianom 7 przejazdów, każdy będzie rozpoczynał się o kolejnej pełnej godzinie, pierwszy o godz. 12.00, ostatni o godz. 18.00. Tramwaj będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie.

Wydarzenie jest integralną częścią projektu „Kultura Zaprasza”. Spółka Tramwaje Szczecińskie włączając się w wydarzenie udostępnia swój tabor bezpłatnie.

Data publikacji: 2018-06-25
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.