Świąteczny tramwaj na trasie

Święta coraz bliżej, zapraszamy na niezwykłą podróż, aby poczuć ich magię. Wagon historyczny z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi wyjedzie 6 grudnia na trasę. Będzie można nim jeździć za darmo przez 5 wybranych dni.

Wszystkich, którzy chcą poczuć magię świąt zachęcamy do skorzystania z wyjątkowego kursu wagonem historycznym. Będzie on specjalne przystrojony światełkami, a na dachu zamontowana zostanie czapka Mikołaja. Trudno będzie nie zauważyć tak niezwykłego pojazdu!

Darmowy tramwaj świąteczny pojedzie trasą linii 12: Budziszyńska — aleja Powstańców Wielkopolskich — plac Szyrockiego — aleja Piastów — plac Kościuszki — aleja Piastów — plac Szarych Szeregów — Piłsudskiego — plac Odrodzenia — Piłsudskiego — plac Grunwaldzki — Piłsudskiego — plac Rodła — aleja Wyzwolenia — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Orzeszkowej. 

6 grudnia tramwaj w mikołajkową podróż wyruszy z zajezdni i około 15:20 będzie na placu Szarych Szeregów, skąd zacznie zabierać pasażerów. Tego dnia w wagonie będzie można spotkać wyjątkowego gościa. Pan prezydent Piotr Krzystek będzie częstował słodkościami te osoby, które zdecydują się na podróż tym wyjątkowym pojazdem. Mikołajkowy kurs zakończy się o godzinie 20:00.

Świątecznym tramwajem będzie można jechać jeszcze kilka razy. Na trasę wyjedzie 9, 16, 23 i 30 grudnia i będzie kursował w godzinach 16:20-20:00. Start na placu Szarych Szeregów. Tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na linii.

Tramwaj świąteczny będzie przejeżdżał w okolicy miejsc, gdzie w tym roku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Czas przed Bożym Narodzeniem to idealna okazja, aby przy dźwiękach kolęd i blasku lampek skosztować regionalnych przysmaków, napić się gorącej czekolady i kupić świąteczne podarunki. Zachęcamy do podróży Tramwajem świątecznym przygotowanym przez spółkę Tramwaje Szczecińskie i udziału w pierwszym miejskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Szczecinie.

Aleja Kwiatowa oraz plac Żołnierza Polskiego wypełnione będą malowniczymi dekoracjami oraz atrakcjami dla dzieci i dorosłych od 16 do 23 grudnia.

tram

Data publikacji: 2016-12-02
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.