PANtografik przypomina kierowcom

PANtografik pojawił się na tylnej szybie tramwajów. Tym razem przypomina kierowcom o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym, żeby nie blokować torowiska. 115 okrągłych nalep z wesołą postacią znajdzie się na wszystkich tramwajach z zaje

Każdego dnia na naszych drogach widać sytuacje, w których auta blokują torowisko. Kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie jest ich pas ruchu i wjeżdżają na tory lub zastawiają je przy próbie skrętu. Innym przewinieniem zmotoryzowanych jest brak zachowania bezpiecznej odległości od tramwaju, zarówno z tyłu jak i z boku. O tym jak się zachować na drodze przypomina PANtografik. Na tylnych szybach tramwajów pojawiły się nalepy z graficznym przedstawieniem zasad. Oklejone będą wszystkie pojazdy z zajezdni Pogodno.

Tylko do końca października tego roku doszło do prawie 100 kolizji z winy kierowcy z udziałem tramwajów. Liczymy na to, że dzięki akcji spółki Tramwaje Szczecińskie kierowcy będą pamiętali jak należy się zachować na drodze w pobliżu tramwaju, a dzięki temu zmniejszy się ilość zdarzeń niebezpiecznych.

Data publikacji: 2016-11-02
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.