Nasz motorniczy wśród najlepszych!

Gra w kręgle tramwajem? Dla najlepszych prowadzących nie jest to problem. Udowodniło to jedno z zadań podczas konkursu na najlepszego motorniczego w Polsce. Zawody odbyły się 15-16 września w Łodzi, a nasze miasto reprezentowało 3 zawodników.

Konkurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą, ale także umiejętnościami interpersonalnymi oraz sprawnością w pojeździe. Zadania były zróżnicowane, jednym z najciekawszych był dojazd tramwajem do piłki w taki sposób, by przewróciła kręgle. Z ta konkurencją nie miał problemu Kamil Szulborski, który doszedł aż do finału konkursu i ostatecznie zajął 8 miejsce.

Najlepszy motorniczy w Szczecinie przyznaje, że niektóre elementy sprawiły mu trudność. - Hamowanie w poślizgu na rozlanym na szynie oleju było dla mnie najtrudniejsze. Poza tym zwróciłem uwagę, że niektóre rzeczy robię już mechanicznie, muszę wyzbyć się niektórych przyzwyczajeń. To bardzo potrzebny konkurs, poznałem swoje umiejętności, mogłem się sprawdzi. - przyznaje Kamil Szulborski.

Inne konkurencje to sposób radzenia sobie w trudnych sytuacjach z pasażerami, na przykład gdy palą e-papierosa, jazda precyzyjna - zatrzymanie się drugimi drzwiami dokładnie na wysokości specjalnego słupka przystankowego. Była też jazda z zasłoniętym prędkościomierzem.

Konkurs obywa się co 2 lata, w tegorocznej edycji w Łodzi wzięło udział 29 motorniczych z całego kraju. Szczecin reprezentowali motorniczowie z kilkuletnim doświadczeniem Kamil Szulborski, Roman Czekalski i Agnieszka Leonowicz.

Data publikacji: 2016-09-19
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.