Modernizacja torowisk: kolejna umowa

Najpóźniej za 270 dni pojedziemy wyremontowanymi torowiskami na ul. Gdańskiej i Energetyków.

W czwartek 22 maja prezydent Piotr Krzystek podpisał umowę z firmą Energopol Szczecin  na modernizację torowisk na ul. Energetyków, ul. Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy. Szczecińska firma w dziewięć miesięcy będzie musiała przebudować 8 296 metrów toru pojedynczego torowiska od Mostu Długiego do Basenu Górniczego.

Przebudowana zostanie także sieć trakcyjna, przystanki, ustawione nowe wiaty przystankowe.

Zmodernizowana zostanie także pętla autobusowo – tramwajowa na Basenie Górniczym. Na ulicy Energetyków pojazdy komunikacji miejskiej będą poruszać się po pasie autobusowo – tramwajowym.

Na przejazdach przez torowisko położona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Dzięki modernizacji torowisk na ul. Energetyków i Gdańskiej zwiększy się atrakcyjność komunikacji miejskiej pomiędzy prawo a lewobrzeżem Szczecina, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas przejazdu

Przebudowane torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków będzie uzupełnieniem trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaj, które powstaje pomiędzy Basenem Górniczym a ul. Turkusową.

Wartość umowy z Energopolem wynosi 79 775 601, 99 zł. Inwestorem zastępczym jest spółka Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie”. Wartość projektu wynosi 273 443 215, 80 zł z czego wysokość dofinansowania to 131 170 000 zł.

W ramach tego projektu zmodernizowany został układ torowy przy Bramie Portowej, na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską. Kończy się przebudowa torowisk w al. Piastów (ruch tramwajów został przywrócony 15 kwietnia). Trwa modernizacja torowiska na ul. Wawrzyniaka.

Wkrótce rozpocznie się także przebudowa zajezdni tramwajowej w al. Wojska Polskiego. Inwestycja ta realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. 

tram tram tram tram
Data publikacji: 2014-05-26
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.