Pierwszy SWING w Szczecinie

Jest już na miejscu pierwszy z sześciu niskopodłogowych tramwajów, które dla Szczecina produkuje bydgoska firma PESA, to jeden najnowocześniejszych pojazdów tego typu w Europie.

Nowy tramwaj w szczecińskich barwach Floating Garden, który dotarł do Szczecina w sobotę 13 listopada mierzy blisko 32 metry długości i jest przystosowany do przewozu 211 pasażerów (w tym 61 siedzących). Tramwaj wyprodukowany dla Szczecina noszący nazwę Swing jest nowoczesny, całkowicie skomputeryzowany z klimatyzacją, wewnątrz zamontowany jest cztero ekranowy system informacji dla pasażerów.
Pierwszy Swing oznaczony numerem 801, przeznaczony został do obsługi przez motorniczych Zajezdni Pogodno przy al. Wojska Polskiego 200.
Wyjazd tramwaju w pierwszą podróż po trasach miasta, planowany jest na przełomie roku, czas do jego wyjazdu zostanie wykorzystany na jazy próbne i sprawdzające oraz na przeszkolenie prowadzących pojazd.
Następnych pięć tramwajów niskopodłogowych z PESY, dotrze do Szczecina do marca przyszłego roku.   

Data publikacji: 2010-11-17
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.