Oferta na nowe tramwaje

Firma Modertrans Poznań jako jedyna złożyła swoja ofertę w postępowaniu na dostawę elementów do nowych tramwajów dla Szczecina.

Tym razem będą to pojazdy dwukierunkowe, które staną się doskonałym uzupełnieniem już posiadanych tramwajów, szczególnie podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli.  

Przedmiotem podpisanej z wykonawcą umowy ma być dostawa nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu tramwajów dwukierunkowych. Mają one być przegubowe, wieloczłonowe, częściowo niskopodłogowego. Tramwaje będą złożone w Szczecinie przez pracowników spółki.

Elementy do 2 tramwajów wraz z dostawą niezbędnego specjalistycznego wyposażenia obsługowo-naprawczego to nie wszystko. Zamawiający daje sobie możliwość wykorzystania prawa opcji polegającego na zamówieniu i dostawie dodatkowych nowych elementów niezbędnych do montażu kolejnych 2 pojazdów.

Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 180 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 240 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy.

Na to zadanie spółka przeznaczyła 12 300 000zł, firma Modertrans Poznań w ofercie określiła kwotę 12 588 300zł. Trwa weryfikacja dokumentów i możliwości finansowych spółki.

Data publikacji: 2020-08-03
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.