Regeneracja krzyżownic

Rozpoczynają się kolejne prace związane z utrzymaniem torowisk w Szczecinie. W najbliższych tygodniach regeneracji zostanie poddanych 46 krzyżownic.

Dzięki napawaniu, które rozpocznie się w tym tygodniu, elementy torowiska odzyskają pierwotnąfunkcjonalność, a tramwaj przez skrzyżowanie będzie przejeżdżał bezpieczniej.

Prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Piastów oraz rejonie Placu Kościuszki. Napawanie ma na celu doprowadzenie zużytych elementów rozjazdów, w tym przypadku bloków krzyżownic wraz z rampami najazdowymi, do pierwotnej geometrii. Bloki krzyżownic w tych lokalizacjach są szczególnie narażone na zużycie ze względu na duże natężenie ruchu. Dzięki zastosowaniu metody regeneracji poprzez napawanie można znacznie przedłużyć „życie” tych szczególnych elementów rozjazdów i wyeliminować konieczność ich wymiany. Napawanie polega na uzupełnieniu napoiną materiału „zeszlifowanego” przez obręcze przejeżdżających tramwajów i doprowadzenie wymiarów krzyżownic do pierwotnego stanu.  

Umowa została podpisana z firmą TOR-MEL Sp. z o.o. na kwotę 480 tysięcy złotych. Roboty powinny zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.

Data publikacji: 2019-10-07
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.