Spełniamy marzenie Filipa

Filip to 10-letni miłośnik komunikacji, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. W najbliższą sobotę spółka Tramwaje Szczecińskie spełni jedno z jego marzeń!

W najbliższą sobotę miejskie spółki komunikacyjne postarają się spełnić marzenie 10- letniego Filipa, który zmaga się z wyjątkowo rzadką chorobą genetyczną. Na młodego miłośnika komunikacji czeka moc atrakcji między innymi na zajezdni autobusowej i tramwajowej.

Członkowie Szczecińskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji Miejskiej dowiedzieli się 10-letnim Filipie Zwolińskim z lokalnej telewizji. Jeden z programów opowiadał o chłopcu ze Stargardu, który jako jedyny w Polsce choruje na znany od zaledwie 3 lat zespół genetyczny Okur-Chung czyli uszkodzony gen.CSnk2a1. O nietypowej chorobie chłopca opowiadała jego mama Karolina. Sam Filip z uśmiechem mówił o swoich codziennych zajęciach, szkole, koleżankach i nietypowej pasji, jaką są autobusy i tramwaje. Najlepiej przegubowe.

- Kolega przesłał mi link do tego materiału i nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Postanowiłem, że zrobię wszystko, by sprawić Filipowi radość - mówi Wojciech Śmigielski, zawodowy kierowca autobusu, członek Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, a prywatnie... właściciel m.ni przegubowego Ikarusa z 1989 r.

 

Do akcji z ogromną przyjemnością włączyła się spółka Tramwaje Szczecińskie, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" i Muzeum Techniki i Komunikacji. Akcję wsparł także Kurier Szczeciński.

Filip z rodzicami przyjeżdża do Szczecina w sobotę. Zapowiada się dzień pełen atrakcji, ale wszystkich przygotowanych przez ZDiTM, spółkę autobusową „Dąbie” i „Tramwaje Szczecińskie” niespodzianek nie możemy zdradzić. Jedną z nich będzie być może spełnienie najskrytszego marzenia chłopca, czyli możliwość poprowadzenia autobusu, oczywiście pod nadzorem doświadczonego kierowcy.

Data publikacji: 2019-10-03
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.