Tramwaj na łuku przed czasem

Pomyślnie przebiegł przejazd techniczny na remontowanym łuku torowiska. W związku z tym przed czasem, bo już od poniedziałku planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego na ulicy Krzywoustego.

Zakończyły się już prace zasadnicze związane z wykonaniem konstrukcji torowiska oraz ułożeniem warstwy ścieralnej w rejonie płyt przejazdowych. Do wykonania pozostało uszczelnienie styku bitumicznym materiałem zalewowym oraz uprzątnięcie miejsca prowadzenia robót. Jednak, co najważniejsze, od poniedziałku tramwaje będą mogły jeździć po remontowanym łuku.

Przypominamy, że remontu wymagała konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym, pracami objętych zostało około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty są prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu było przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców płyty przejazdowe ułożone zostały na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostały zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostały także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych objął:

  • całkowitą rozbiórkę istniejących torów tramwajowych i innych elementów nawierzchni tramwajowej,
  • wykonanie nowej konstrukcji podbudowy torów tramwajowych,
  • montaż torów tramwajowych w technologii ciągłego, sprężystego podparcia w korycie prefabrykowanych żelbetowych płyt tunelowych z użyciem żywic poliuretanowych,
  • montaż skrzynek odwadniających i innych elementów wyposażenia torów,
  • wykonanie nawierzchni torowiska, 
     

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Data publikacji: 2019-08-21
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.