Prace torowe na ulicy Krzywoustego

Poprawa komfortu mieszkańców, przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej - to główne cele zadania realizowanego przez Tramwaje Szczecińskie na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy/Kr

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z remontem układu torowego na skrzyżowaniu ulic Bolesława Krzywoustego i Bohaterów Warszawy. W związku z tym od najbliższej soboty kierowcy muszą spodziewać się utrudnień, a pasażerowie przygotować do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace będą trwały do końca sierpnia.

Remontu wymaga konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym, pracami objętych zostanie około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty będą prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostaną zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych obejmie:

  • całkowitą rozbiórkę istniejących torów tramwajowych i innych elementów nawierzchni tramwajowej,
  • wykonanie nowej konstrukcji podbudowy torów tramwajowych,
  • montaż torów tramwajowych w technologii ciągłego, sprężystego podparcia w korycie prefabrykowanych żelbetowych płyt tunelowych z użyciem żywic poliuretanowych,
  • montaż skrzynek odwadniających i innych elementów wyposażenia torów,
  • wykonanie nawierzchni torowiska, 
     

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Więcej o organizazji ruchu oraz zmianach w komunikacji miejskiej na stronie www.zditm.szczecin.pl.

Data publikacji: 2019-06-26
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.