Nowy pojazd techniczny

Flotę spółki Tramwaje Szczecińskie zasilił nowy, czwarty już, samochód spawalniczy. Będzie on wykorzystywany przez brygady pogotowia torowego. To jednak nie koniec zakupów, trwa przetarg na dostawę kolejnego pojazdu ciężarowego.

Koszt odebranego w tym tygodniu pojazdu marki Renault to 440 tysięcy złotych netto, a dostawcą jest firma Volvo Polska sp. z o.o. Brygady torowe, które będą miały do dyspozycji nowe auto, zajmują się utrzymaniem bieżącym zwrotnic, wszelkimi pracami spawalniczymi wykonywanymi na infrastrukturze torowej oraz pracami interwencyjnymi polegającymi na usuwaniu awarii zgłaszanych przez Centralę Ruchu, obchodowych i motorniczych. Pracują 24/h na dobę, każdego dnia czuwając nad stanem technicznym szczecińskich torowisk i natychmiastowo reagują na każdą usterkę. Przypominamy, że w naszym mieście jest około 120 km toru pojedynczego.

Spółka Tramwaje Szczecińskie do końca tygodnia czeka na oferty do zadania pn " Dostawa samochodu ciężarowego z zabudową techniczną na potrzeby Spółki Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o".

Samochód musi być fabrycznie nowy, z roku 2019, o dopuszczalnej masie całkowitej 6000 - 7500 kg, z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem o mocy 130-160 kW ( norma emisji spalin EURO 6). Podwozie nowego auta musi być dwuosiowe z hakiem holowniczym. Ponieważ będzie to pojazd techniczny wymagania są także wobec agregatu spawalniczego, który będzie na wyposażeniu oraz części magazynowej, w której musi być między innymi stół warsztatowy z imadłem, skrzynie narzędziowe, szlifierka czy młot wyburzeniowy.

Spółka dysponuje w tej chwili 29 pojazdami, które wykorzystywane są przez pracowników wydziału Infrastruktury torowo-sieciowej. Są to pojazdy wieżowe (utrzymanie sieci), spawalnicze, brygad torowych, pojazdy dźwigowe, a także do zadań związanych z utrzymaniem czystości, transportu materiału i dozoru prac.

Data publikacji: 2019-05-15
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.