Sympatyczna postać przypomina

W najbliższych tygodniach będzie można zobaczyć w tramwaju plakaty z sympatyczną postacią, która przypomina i uprzejmie prosi. Zapomniałeś? A może nie wiesz? PANtografik podpowie.

10 informacji na ponad 100 plakatach, które będą zmieniały się w kolejnych tygodniach zobaczą pasażerowie podróżujący tramwajami. Dbaj o czystość, trzymaj psa na smyczy, odsuń się od drzwi, dbaj o słuch, trzymaj się dobrze - to bardzo podstawowe informacje, ale pasażerowie często o nich zapominają. Liczymy na to, że dzięki prowadzonej przez spółkę Tramwaje Szczecińskie akcji pasażerowie będą wiedzieli czego nie wolno, a co należy robić w komunikacji miejskiej. 

Akcja plakatowa to druga część kampanii. Pierwszą jest film "Bezpieczny tramwaj", którego premiera odbyła się we wrześniu w Szkole Podstawowej nr 1. Jak bezpiecznie dotrzeć do tramwaju? Jak zachować się podczas podróży nim? Młodzi pasażerowie dowiedzą się tego z filmu, który bezpłatnie przekazany został do wszystkich szkół podstawowych w Szczecinie. Materiał ma uświadomić dzieciom, że tramwaj to ogromna maszyna, która nie zatrzyma się w jednej chwili i trzeba uważać zarówno podczas jazdy nim jak i w drodze do przystanku. Dodatkowo spot przypomina o konieczności ustąpienia miejsca osobie starszej czy trzymania się poręczy podczas podróży. Podstawowe zasady pokazane są w formie scenek, w których aktorami są młodzi piłkarze z KS Stal Szczecin.

Materiał, który znajduje się na stronie www.ts.szczecin.pl, Policji i Straży Miejskiej zrealizowany jest we współpracy z TVP Szczecin, Akademią Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, KS Stal Szczecin. 

Data publikacji: 2016-10-14
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.