Akcja dla poprawy bezpieczeństw

PANtografik, sympatyczna postać, która będzie przypominała pasażerom o tym jak należy się zachować w komunikacji miejskiej została przedstawiona uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie. Dzieci obejrzały także film „Bezpieczny tramwaj"

Jak bezpiecznie dotrzeć do tramwaju? Jak zachować się podczas podróży nim? Młodzi pasażerowie dowiedzą się tego z filmu, który bezpłatnie przekazany zostanie do wszystkich szkół podstawowych w Szczecinie. Materiał ma uświadomić dzieciom, że tramwaj to ogromna maszyna, która nie zatrzyma się w jednej chwili i trzeba uważać zarówno podczas jazdy nim jak i w drodze do przystanku. Dodatkowo spot przypomina o konieczności ustąpienia miejsca osobie starszej czy trzymania się poręczy podczas podróży. Podstawowe zasady pokazane są w formie scenek, w których aktorami są młodzi piłkarze z KS Stal Szczecin.

- Mamy świadomość, że zarówno dzieci jak i dorośli zapominają czasami jak zachować się w tramwaju. Liczymy na to, że nasza akcja przypadnie pasażerom do gustu i poprawi się ich świadomość i komfort jazdy. Uczniowie na lekcjach wychowawczych będą mogli zobaczyć krótki film, w którym zaprezentowane jest to, co najbardziej dotyczy najmłodszych psasażerów właśnie - zdejmij słuchawki, rozejrzyj się, nie biegnij – chcemy, żeby najmłodsi nie zapominali o tym i dbali o swoje bezpieczeństwo. To jest pierwszy element naszej akcji. – mówił podczas spotkania Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczecińskie.

Okazuje się, że braki w wiedzy mają także nasi starsi pasażerowie. Chcemy im przypomnieć co wolno, a czego nie za pomocą akcji "PANtografik uprzejmie prosi". Ustąp miejsca, zachowuj się dyskretnie i cicho, odsuń się od drzwi, zdejmij plecak - to podstawy, ale często o nich zapominamy. Pierwsze plakaty z graficznym przedstawieniem zasad i regulaminów pojawią się w tramwajach w połowie października.

Cała akcja jest objęta Mecenatem Miasta Szczecin. Materiał, który znajduje się na stronie www.ts.szczecin.pl, Policji i Straży Miejskiej zrealizowany jest we współpracy z TVP Szczecin, Akademią Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, KS Stal Szczecin.             

Data publikacji: 2016-09-27
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.