Przebudowa torowisk – Brama Portow

Rozpoczyna się przebudowa węzła komunikacyjnego Brama Portowej. Prace potrwają od 13 kwietnia do końca lipca.

W tym czasie w rejonie Bramy Portowej znacznie ograniczony zostanie ruch samochód oraz tramwajów. Poruszać się tam będą mogły autobusy komunikacji miejskiej, taksówki, rowerzyści oraz pojazdy uprzywilejowane. 
Dla wszystkich dostępny będzie jedynie przejazd al. Niepodległości w kierunku Placu Zwycięstwa i ul. Krzywoustego. Inwestycja prowadzona jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie wykonuje konsorcjum Mostostal Warszawa i Tor-Kar-Sson Zbigniew Kargul za ok. 22 miliony złotych. Inwestycja dofinansowana ma być ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 
Zakres prac obejmuje:

zaprojektowanie układu drogowego (prace już zostały zakończone),
przebudowę torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną oraz układu drogowego,
przebudowę sygnalizacji świetlnej.

Wykonawca prac przejmie plac budowy 2 kwietnia. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzi w nocy z 13 na 14 kwietnia 2012 roku. Prace podzielone zostały na 6 etapów.

  • Etap pierwszy,
  • Etap drugi,
  • Etap trzeci,
  • Etap czwarty,
  • Etap piąty,
  • Etap szósty.

Dotakowe szczegóły odnośnie przebudowy torowisk znajdują się, w formacie dokumentu PDF, na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Data publikacji: 2012-04-02
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.