Postęp prac na ulicy Szafera

Gotowa jest już trakcja, 115 słupów i 2,5 kilometra nowego torowiska na ulicy Szafera. Trwa sadzenie drzew, układanie nawierzchni na ponad 3 kilometrach ścieżek rowerowych oraz prace drogowe w okolicy ulicy Modrej.

Roboty prowadzone są we wszystkich częściach ogromnego zadania poprawiającego skomunikowanie dla mieszańców tej części miasta.

Spacer wzdłuż ulicy Szafera obrazuje jak ogromne zmiany zaszły w okolicy. Niemal gotowe są już wszystkie chodniki, trwa układanie nawierzchni z asfaltu twardolanego oraz asfaltowych nawierzchni ścieżek rowerowych. Widać pełną infrastrukturę dla tramwajów, które jeszcze w tym roku pojadą po nowym torowisku. Wykonano już zbiorniki prefabrykowane – trwają przygotowania do prób szczelności i przyłączeń. Trwają ostatnie prace elektrotechniczne w budynku podstacji oraz roboty drogowe na ulicy Modrej.

 

Pasażerowie komunikacji miejskiej, rowerzyści i kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich nowych udogodnień w ramach przebudowy ulicy Szafera na przełomie sierpnia i września.

 

O INWESTYCJI

Otoczenie w tej części Szczecina zmienia się diametralnie. Powstało nowe torowisko tramwajowe, biegnące do zupełnie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy hali Netto Arena, a także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Dużej zmianie uległ także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Za prace budowlane odpowiada firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt prac został wyceniony na 125 190 424,45 zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o., której powierzono funkcję zastępstwa inwestorskiego oraz funkcję inżyniera kontraktu.

Projekt przebudowy ul. Szafera objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i działania 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Data publikacji: 2021-04-20
pozostałe wpisy

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.